You are currently viewing Grupės atleidimų per metus padaugėjo dvigubai

Grupės atleidimų per metus padaugėjo dvigubai

Atnaujinta 2020-12-21

Pandemijos ekonomikos paveiktos įmonės mažina perteklines veiklas, todėl darbo sparčiai netenka paslaugų, turizmo, sanatorinio gydymo sektorių darbuotojai. Apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus šiemet jau pranešė 113 bendrovių. Apie tai įspėti 4876 darbuotojai. Tuo tarpu 2019 m. gauti 64 pranešimai apie planuojamus grupės darbuotojų atleidimus ir įspėtus 3247 darbuotojus.

„Analizuojant numatomus grupės darbuotojų atleidimus stebimos kitokios priežastys nei metų pradžioje. Anksčiau dominavo darbo organizavimo pakeitimai ar įmonių restruktūrizacijos, o dabar – darbuotojų funkcijos yra perteklinės, sumažėjus klientų srautams. Įmonės regresuoja dėl apribotų veiklų“, –sakė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Pernai daugiausiai darbuotojų – 398 atleido AB „Lietuvos paštas“. Šiais metais daugiausiai – 483 darbuotojus apie numatomą atleidimą įspėjo UAB „Intermedix Lietuva“ Kauno apskrityje. Palaipsniui apie numatomus atleidimus informavusi įmonė, pranešimuose teigė, kad ketina sustabdyti veiklą Lietuvoje, ją perkelia į Indiją. Darbo neteko transakcijų, veiklos valdymo paslaugų, klientų duomenų analitikos ir IT infrastruktūros darbuotojai. Šiuo metu įmonėje dar dirba 11 darbuotojų.

„Intermedix Lietuva“ – ne vienintelis investuotojas, mažinantis veiklos apimtis Lietuvoje. Gruodį UAB „AC Nielsen Baltics“ pateikė pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą ir atleidžiamus 22 darbuotojus dėl dalies veiklų perkėlimo į kitas šalis.

Antroji pagal įspėtų darbuotojų skaičių – Vilniaus apskrityje 370 darbuotojų paslaugų atsisakė keleivinio oro transporto įmonė „GetJet Airlines“. Dėl perteklinių darbo funkcijų darbo neteko technikai, skrydžių koordinatoriai, techninių įrašų priežiūros specialistai, techninės priežiūros kontrolės koordinatoriai, įgulų koordinatoriai, auditoriai, finansų kontrolieriai ir kt.

Neatlaikę įtampos darbo rinkoje dėl sumažėjusios veiklos ir prarastų klientų, apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus gruodžio viduryje informavo ir kurortų sanatorijos. Pirmoji pranešė „Eglės“ sanatorija, įspėjusi 185 darbuotojus, iš jų – 178 Druskininkuose ir 7 Birštone. Įmonė informavo, kad koronaviruso pandemija turėjo įtakos sumažėjusiam reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų poreikiui ir dėl to, sumažėjus klientų srautui, darbuotojų atliekamos darbo funkcijos yra perteklinės. 

Metų pabaigoje UAB „Birštono šaltinis“, teikiantis apgyvendinimo, sveikatinimo procedūrų, konferencijų organizavimo  ir maitinimo paslaugas, įspėjo 41 darbuotoją. Praėjusią savaitę O. Andriuškienės IĮ „Vinita plius”, užsiimanti metalo dirbinių, dažų ir stiklo mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse, pranešė, kad atsisako mažmeninės prekybos veiklos.

Pandemija turėjo įtakos skirtingas veiklas vykdžiusių įmonių pajėgumams. Nuo spalio 1 d. gauta 15 pranešimų apie planuojamus grupės darbuotojų atleidimus ir įspėtus 582 darbuotojus. Nuo 17 iki 48 darbuotojų numato sumažinti viešbučių ir panašių laikinų buveinių veikla, odų rauginimo ir išdirbimo; kailių išdirbimo ir dažymo, konsultacine verslo ir kito valdymo, kitų drabužių siuvimo ir drabužių priedų gamyba, muziejų, rinkos tyrimo ir viešosios nuomonės apklausa, metalo dirbinių, dažų ir stiklo mažmeninė prekyba užsiimančios bendrovės.