You are currently viewing Europos darbo rinkos barometras: rezultatai vis dar aukšti

Europos darbo rinkos barometras: rezultatai vis dar aukšti

Atnaujinta 2021-09-02

Europos darbo rinkos barometro skalė krito antrą kartą iš eilės. Rugpjūtį, palyginti su praėjusi mėnesiu, barometras mažėjo 0,3 balo (iki 104,3). Nepaisant to, pagrindinis Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto indikatorius išlieka aukštas.

„Senojo žemyno darbo rinkos – pakeliui į atsigavimą. Tačiau rizika, kad rudenį didės Covid-19 infekcijų skaičius, vėl šiek tiek slopina perspektyvas“, – pranešė Užimtumo tyrimų instituto prognozių vadovas Enzo Weberis. Toks perspektyvų mažėjimas jau užfiksuotas Kipre, Bulgarijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir Belgijoje–Flandrijoje.

Rugpjūtį barometro nedarbo rodiklis sumažėjo 0,7 balo ir buvo 104,7. Tuo metu užimtumo perspektyvos išlieka stabilios. Tai yra – užimtumo augimo rodiklis padidėjo 0,1 balo (iki 104,0).

Europos darbo rinkos barometras yra pagrindinis mėnesio rodiklis, pagrįstas 17 vietinių ar regioninių valstybinių užimtumo tarnybų apklausa. Šios tarnybos įsikūrusios Austrijoje, Bulgarijoje, Kipre, Čekijoje, Danijoje, Belgijos generaliniame direktorate, Belgijoje–Flandrijoje, Belgijoje–Valonijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Lietuvoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Maltoje, Portugalijoje ir Šveicarijoje. Tyrimą nuo 2018 metų birželio kartu atlieka užimtumo tarnybos ir Užimtumo tyrimų institutas.

Barometro A komponentas rodo artimiausių trijų mėnesių nedarbo rodiklių raidą, atsižvelgiant į sezoniškumą. Tuo tarpu B komponentas prognozuoja užimtumo tendencijas. Nedarbo ir užimtumo komponentų vidurkis sudaro bendrą barometro vertę, o pastarasis pateikia darbo rinkos raidos perspektyvą.

Barometro skalė svyruoja nuo 90 (labai prasta padėtis darbo rinkoje) iki 110 (labai gera padėtis). Pirmiausia yra nustatomas kiekvienos projekte dalyvaujančios užimtumo tarnybos barometro balas. Tuomet pagal nacionalinių balų svertinį vidurkį apskaičiuojamas ir Europos darbo rinkos barometras.

Skirtingų laikotarpių Europos darbo rinkos barometro duomenys pateikiami čia.

Daugiau informacijos – čia.