You are currently viewing Europos darbo rinkoje – spartaus augimo ženklai

Europos darbo rinkoje – spartaus augimo ženklai

Atnaujinta 2021-06-04

Europos darbo rinkos barometras gegužę pakilo iki 103,3 – tai dviem balais daugiau, palyginti  su balandžio mėnesiu.  Remiantis pagrindiniu Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) rodikliu, užfiksuotas sparčiausias augimas per pastarąjį laikotarpį.

 „Pandemijos gniaužtai laisvėja. Europos darbo rinka pradeda atsigauti“, – optimistiškai teigė IAB prognozės vadovas Enzo Weberis.

Ilgą laiką dėl COVID-19 krizės perspektyva buvo neaiški, todėl Europos valstybinės užimtumo tarnybos šiuo metu nemano, kad  darbo rinkos situacija gali gerokai pablogėti kurioje nors šalyje. Bent  2 balų šuolį užfiksavo Danija, Islandija, Austrija, Lichtenšteinas, Portugalija ir Vokietija.

Užimtumo augimo ir nedarbo mažėjimo perspektyva nuteikia optimistiškai. Nedarbo pokyčio rodikliai  gegužę didėjo 2,7 balo – net iki 103,8. Tai yra aukštesnis nei užimtumo plėtros rodiklis, kuris taip pat  rodė ryškų, nors ir kiek silpnesnį, 1,3 balo augimą iki 102,7.

Europos darbo rinkos barometras yra pagrindinis mėnesio rodiklis, pagrįstas 16 dalyvaujančių valstybinių užimtumo tarnybų vietos ar regioninių užimtumo centrų apklausa. Šie centrai yra įsikūrę Austrijoje, Bulgarijoje, Kipre, Čekijoje, Danijoje, Belgijos generaliniame direktorate, Belgijoje–Flandrijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Lietuvoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Maltoje, Portugalijoje ir Belgijoje–Valonijoje.

Tyrimą nuo 2018 metų birželio kartu atlieka šalių užimtumo tarnybos ir Užimtumo tyrimų institutas.