You are currently viewing Duris atvėrė pirmasis regioninis karjeros centras jaunimui – Alytaus „Karjeras“

Duris atvėrė pirmasis regioninis karjeros centras jaunimui – Alytaus „Karjeras“

Atnaujinta 2019-04-17

Penktadienį Alytuje duris atvėrė pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras jaunimui „Karjeras“. Nuo šiol čia savęs ieškantiems ir karjerą planuojantiems jaunuoliams bus teikiama visa reikalinga pagalba – individualios konsultacijos, praktikos ir savanorystės pasiūlymai mieste, verslumo pamokos. Toks karjeros centro modelis užsienio šalyse jau sėkmingai veikia.

Steigti karjeros centrą jaunimui Alytuje pasirinkta neatsitiktinai – miestas yra atviras pokyčiams ir inovacijoms, tačiau jame palyginti didelis jaunimo nedarbo lygis. Šiuo metu Alytaus mieste jaunimo iki 29 metų nedarbas siekia 7,9 proc., o šalyje – 5,6 proc.

„Tikimės, kad šis centras bus atvira bendruomenės platforma jauniems asmenims, verslui, švietimo ir mokymo įstaigoms ir padės spręsti aktualias jaunimo užimtumo problemas. Į centro veiklą įsitrauks ir mokyklų karjeros darbuotojai, kad išmanydami situaciją darbo rinkoje ir paklausias studijų sritis galėtų moksleiviams suteikti išsamią ir savalaikę informaciją. Taip pat džiaugiamės Alytaus verslininkais, kurie labai prisideda prie šio projekto ir mato prasmę“, – sakė atidarymo renginį pradėjusi viena iš „Karjero“ įkūrėjų, „Kurk Lietuvai“ dalyvių Akvilė Naginionytė.

„Karjeras“ yra puiki iniciatyva, kurios tikslas yra nuosekliai organizuoti ir teikti profesinio orientavimo paslaugas, atsižvelgiant į darbo rinkoje vyraujančias tendencijas. Šiuo metu Lietuvoje profesinis orientavimas yra vykdomas skirtingose institucijoje ir daugeliu atvejų už galutinį rezultatą nėra atsakingų“, – akcentavo sveikinimo žodį tarusi Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė.

Atidarymo metu vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėja Nida Cibulskienė, įmonių „Tankos“ ir „Geodėja“ vadovai Audrius Dailidonis ir Aurimas Bernatavičius, Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Žydrūnė Česonytė, aptarta tokio centro reikšmė miestui, jaunimui ir jų tėvams. Diskutuota, ar paprasta šiandien jaunam žmogui apsispręsti, kuo būti, kodėl įmonės nori investuoti į jaunų žmonių ateitį ir kodėl „Karjeras“ svarbus verslui.

„Šis centras pagelbės jaunimui pasirinkti teisingą profesiją ir išmanyti realias įsidarbinimo galimybes. Pasirašomose sutartyse su verslininkais matysime, kokių profesijų ir darbuotojų trūksta, o verslininkai matys, kokie jaunuoliai galėtų būti ir kokia kryptimi juos pakreipti. Tikiuosi, kad kartu su „Karjeru“ išspręsime profesijos pasirinkimą, darbuotojų trūkumą ir padėsime jaunimui atrasti savo kelią“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Per atidarymą pasirašyti šeši bendradarbiavimo susitarimai su įmonėmis „Tankos“, „Svenheim“, „Sofa Brands“, „Viecinis“, „Prevence Legal“ ir „Geodėja“. Susitarimuose verslininkai įsipareigojo bendradarbiauti su „Karjeru“, suteikiant galimybes atvykti moksleiviams į įmones, susipažinti su profesijomis, atlikti praktiką arba dirbti vasarą.

Svečiuose apsilankė ir mylimas alytiškis Algirdas Gataveckas, kuris pasidalijo savo karjeros istorija ir papasakojo, kas jam padėjo atrasti mėgstamą veiklą. Pasak A. Gatavecko, jaunam žmogui svarbu pažinti save, atrasti, kas jam sekasi geriausiai, kokie jo darbai ar veikla sukelia kitiems žmonėms geras emocijas, atkreipia jų dėmesį – tuomet kryptingai judant pirmyn, tobulinant savo įgūdžius ir, žinoma, mėgaujantis tuo, ką darai, galima pasiekti puikių rezultatų.

„Karjeras“ įsikūrė Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centro patalpose Vilniaus g. 21. Jis jaunimo lauks pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8 iki 17 val. Su „Karjero“ darbuotojais galite susisiekti el. paštu karjeras@uzt.lt.