You are currently viewing Druskininkuose pasaulio lietuvius sveikina ir Užimtumo tarnybos komanda

Druskininkuose pasaulio lietuvius sveikina ir Užimtumo tarnybos komanda

Atnaujinta 2022-07-15

Šiuo metu vykstančių Pasaulio lietuvių sporto žaidynių viename iš renginių Druskininkuose –  šalies institucijų stende konsultuoja ir Užimtumo tarnybos komanda.

Iki sekmadienio užsienio lietuviai ir vietos gyventojai  bus supažindinami  įvairiais su grįžimu į Lietuvą susijusiais klausimais ir teikiamomis Užimtumo tarnybos paslaugomis, kuriomis jie gali pasinaudoti.

„Svarstantiems apie sugrįžimą į Lietuvą norime padėti priimti šį sprendimą. O taip pat naudojamės proga atsakyti į kurorto svečių ir Druskininkų gyventojų klausimus apie užimtumą“, – sakė Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja, grįžtamosios emigracijos skatinimo projekto „Gal į Lietuvą?“ vadovė Indrė Laučienė.

Kitų institucijų atstovai pristato studijų galimybes Lietuvoje, sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemas.

Kas ketverius metus vykstančios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės pritraukia ne tik tūkstančius lietuvių sportininkų iš viso pasaulio, bet ir daugybę sporto entuziastų iš Lietuvos ir aplinkinių šalių. Šiemet Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Druskininkuose dalyvauja daugiau nei 3000 užsienio lietuvių iš 23 šalių.

Programoje numatyta mokslinė konferencija „Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“, bus siekiama Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordo, vyks kultūros renginiai ir daugybė interaktyvių užsiėmimų visame mieste.

Pagrindinis šių žaidynių tikslas be sporto – įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos sporto gyvenimą ir tęsti tautinio bendravimo, jaunosios išeivių kartos lietuvybės išsaugojimo tradicijas, branginti lietuvių kalbą ir Lietuvos valstybę. Žaidynių globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.