You are currently viewing Druskininkuose ir Birštone atleidžiami sanatorijų darbuotojai

Druskininkuose ir Birštone atleidžiami sanatorijų darbuotojai

Atnaujinta 2020-12-14

Kurortuose keletą mėnesių tvyrojusi įtampa darbo rinkoje dėl sumažėjusios veiklos ir prarastų klientų gruodžio viduryje pasiekė piką. Sanatorijų užimtumui sumažėjus, fiksuojami pirmieji numatomi grupės darbuotojų atleidimai.  

Užimtumo tarnybai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą pirmoji pranešė AB „Eglės“ sanatorija. Įspėti 185 darbuotojai, iš jų – 178 Druskininkuose ir 7 Birštone. 

Informuojama, kad koronoviruso pandemija turėjo įtakos sumažėjusiam reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų poreikiui ir dėl to, sumažėjus klientų srautui, darbuotojų atliekamos darbo funkcijos yra perteklinės. Darbo neteks daugiausiai kambarinių – 31, pagalbinių darbininkų – 15, padavėjų – 11, valymo operatorių – 10, sveikatos stiprinimo specialistų – 9, taip pat virėjų, masažuotojų, skalbimo operatorių vairuotojų, auklėtojų, įvairių registratorių, bendrosios praktikos slaugytojų, konditerių, elektrikų, vairuotojų – traktorininkų ir kt. „Eglėje“ iš viso dirba 599 darbuotojai. 

Pranešimą atsiuntė ir UAB „Birštono šaltinis“, teikiantis apgyvendinimo, sveikatinimo procedūrų, konferencijų organizavimo  ir maitinimo paslaugas. 

Įmonė informavo apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą – įspėjo 41 darbuotoją: 11 padavėjų, 9 pagalbinius darbininkus, 8 kambarines, 6 skalbimo operatorius, barmeną, vairuotoją, virėją, laisvalaikio projekto vadovą, budintį registratorių, kiemo darbininką, barmeną – padavėją. 

Darbo rinkos situacija Druskininkuose ir Birštone 

Užimtumo tarnybos duomenimis, Druskininkų ir Birštono kurortai lapkritį buvo tarp savivaldybių, kuriuose per mėnesį daugiausiai augo registruotas nedarbas – atitinkamai 1,4 proc. ir 1,2 proc. punkto. 

Gruodžio 1 d. Druskininkuose registruota 2 tūkst. darbo ieškančių asmenų, registruotas nedarbas siekė 17,7 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų. Lapkritį kreipėsi daugiausiai – 33 proc. (81 asmuo) dirbusių savarankiškai, grįžusių iš užsienio arba iš viso nedirbusių asmenų, 12,6 proc.(31) – iš apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo sektoriaus, 11,7 proc. (29) – didmeninės ir mažmeninės prekybos, 11,3 proc. (28) – iš žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo veiklų.

Pagal profesijas, daugiausiai tarp naujų klientų buvo padavėjų, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojų, kambarinių ir pagalbininkų, parduotuvių pardavėjų, barmenų, nekvalifikuotų augalininkystės ūkio darbininkų.

Birštone darbo ieško 280 darbingo amžiaus gyventojų, ir jie sudaro 11,8 proc. Daugiausiai per mėnesį kreipėsi savarankiškai dirbusių asmenų, iš nekilnojamojo turto operacijos veiklos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos. Įregistruota padavėjų, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojų, kambarinių ir pagalbininkų, viešbučių registratorių, sekretorių, atliekančių bendras funkcijas, nekvalifikuotų pastatų statybos darbininkų, parduotuvių pardavėjų.  

Kaip rodo duomenys, lapkritį įregistruotas 21 darbo ieškantis asmuo, dirbęs Druskininkų sanatorijose valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais. Birštone – 17 valytojų, kambarinių ir pagalbininkų, viešbučių registratorių ir padavėjų.