You are currently viewing Šilališkės žinia jaunimui: „Darbas nenukris iš dangaus“

Šilališkės žinia jaunimui: „Darbas nenukris iš dangaus“

Atnaujinta 2021-08-06

Greita ir tvari jaunimo integracija į darbo rinką – vienas iš Užimtumo tarnybos siekių. Tai įgyvendinti itin padeda remiamojo įdarbinimo priemonės – įdarbinimas subsidijuojant ir darbo įgūdžių įgijimo rėmimas. Pastaroji parama užimti norimą poziciją padėjo ir šilališkei Agnei. 

Jauna moteris siekti karjeros socialinio darbo srityje nusprendė dar besimokydama mokykloje. Jau tuomet ji suprato, kad laimingiausia jaučiasi galėdama padėti žmonėms. Todėl ir sprendimas pasirinkti socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją merginos artimiesiems nebuvo netikėtas.

Įgijusi specialybę Agnė suskubo ieškoti darbo. Pagalbos ji kreipėsi į Užimtumo tarnybą, kur jai buvo pasiūlyta prisijungti prie projekto Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas dalyvių grupės. 

„Projekto metu sužinojau, kaip parengti tinkamą gyvenimo aprašymą, kaip elgtis darbo pokalbio metu, kokie dokumentai yra reikalingi įsidarbinant. Tokia informacija yra labai naudinga kiekvienam darbo paiešką pradedančiam jaunuoliui. Užsiėmimai motyvuoja aktyviai darbo paieškai, taip pat  padeda jaustis labiau užtikrintai, mažiau jaudintis per pokalbius dėl darbo“, – įspūdžiais dalijosi Agnė.

Jaunos moters darbo paieškos taip pat neužtruko. Šilališkė netrukus sužinojo, kad medicinos klinika „Andoka“, ta pati įstaiga, kurioje ji studijų metais atliko praktiką, ieško darbuotojo. Agnė kreipėsi dėl darbo. Pasinaudojusi Užimtumo tarnybos teikiama remiamojo įdarbinimo priemone, ji sėkmingai pradėjo dirbti socialine darbuotoja.

„Vos pabaigęs studijas jaunas žmogus neturėtų laukti, kol darbas tiesiog nukris iš dangaus. Reikia nebijoti kreiptis į Užimtumo tarnybą ir taip ieškoti naujų galimybių!“ – jaunuolius drąsino pašnekovė.

Dabar Agnė su klinikos pacientais užsiima įvairia veikla: meno terapija, kūryba, laisvalaikio organizavimu. Neapsieinama ir be kasdieninių įgūdžių lavinimo. Puikus to pavyzdys – maisto ruoša. „Kartu serviruojame stalą, gaminame valgius, juos ragaujame, mokomės tinkamai bendrauti. Atrodytų, kad tai paprasti ir kasdieniški dalykai, nepaisant to – labai reikalingi klinikos pacientams“, – sakė šilališkė.

Agnei itin patinka išklausyti pacientus, duoti jiems patarimų, o taip pat – ir pačiai pasimokyti iš jų gyvenimiškos patirties. Jauna moteris džiaugiasi savo atliekama veikla, nes tai leidžia būti arti tų, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Primename, kad Užimtumo tarnyba gali padėti įsidarbinti ir tiesiogiai darbo vietoje įgyti trūkstamų įgūdžių, tam tikrą laikotarpį kompensuodama darbdaviui dalį asmens darbo užmokesčio. Plačiau apie priemonę – paspaudus šią nuorodą.