You are currently viewing Daugelis Užimtumo tarnybai pateiktų paraiškų – sėkmingos

Daugelis Užimtumo tarnybai pateiktų paraiškų – sėkmingos

Atnaujinta 2020-09-04

Savarankiškai dirbantys ir ekonominės veiklos rūšį keisti pasiryžę žmonės buvo puikiai pasiruošę antrajam paraiškų teikimo etapui. Tokią išvadą pateikė Užimtumo tarnybos specialistai, nagrinėjantys rugpjūčio 10-ąją internetu pateiktas paraiškas. Dauguma visų pateiktų dokumentų užpildyta teisingai ir gali pretenduoti į valstybės paramą. Tiesa, pasitaikė ir netikslumų, o kai kurie tas pačias paraiškas pateikė kelis kartus.

5,02 mln. eurų – tokiai sumai paraiškų rugpjūčio 10 dieną buvo pateikta Užimtumo tarnybai per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“, kuris buvo atvertas lygiai 8 valandą. Vos per 10  minučių buvo sėkmingai pateikta 200 paraiškų, o 8 val. 26 min. sistema automatiškai sustabdė paraiškų priėmimą, nes buvo priimta per 700 paraiškų ir viršyta priemonei skirtos sumos riba. Daugiausia gauta iš Vilniaus (341) ir Kauno (194). Toliau – Klaipėda (89), Šiauliai (76), Panevėžys (62).

Per dvi dienas pilnai įvertintos 282 paraiškos (37 proc. visų gautųjų). Visas kitas ketinama įvertinti ir sprendimus priimti iki rugpjūčio 17 dienos.

Jau priimti sprendimai finansuoti 138 projektus. Dar 109 paraiškas bus prašoma tikslinti. Dažniausios klaidos: nenurodyti perkamų priemonių parametrai, neišskaidytos priemonės, nurodyti tikslūs gamintojai, ko negalima daryti pagal viešųjų pirkimų taisykles.

37 paraiškos buvo atmestos, nes veikla nėra keičiama (patikrinus informacinėje sistemoje paaiškėjo, kad asmuo tokią veiklą jau vykdo). Kiti tipiniai trūkumai – asmuo nėra gavęs savarankiškai dirbančio asmens išmokos, priemonės neatitiko nurodyto EVRK kodo aprašymo.

„Paraiškos šįkart buvo teikiamos ne tik labai sparčiai, bet ir kokybiškai. Jau kitą savaitę bus pasirašytos pirmosios sutartys dėl finansavimo. Matome daug gerų projektų, kurie tikrai padės žmonėms atversti naują puslapį ir pradėti kitokią veiklą“, – kalbėjo Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Keičiantieji ekonominę veiklą gali pretenduoti į 6980,5 eurų išmoką. Tokią sumą daugelis ir nurodė pateiktose paraiškose. Paraiškas galėjo teikti savarankiškai dirbantys asmenys, gavę Užimtumo įstatymo 5(1) straipsnyje nurodytą išmoką savarankiškai dirbančiam asmeniui bei keičiantys vykdomos ekonominės veiklos rūšį.

Iš viso priemonei buvo skirta 10 mln. eurų. Pirmuoju etapu buvo gautos 1859 paraiškos. Jas žmonės pateikė per tris dienas. Dalis buvo netinkamos finansuoti. Liko nepanaudota 4 mln. eurų, todėl priemonė buvo atnaujinta, tačiau šįmet jai papildomų pinigų nėra numatyta.