You are currently viewing Darbo rinka šeštąją karantino savaitę – beveik du kartus daugiau darbo pasiūlymų

Darbo rinka šeštąją karantino savaitę – beveik du kartus daugiau darbo pasiūlymų

Atnaujinta 2020-04-27

Šalies darbdaviai balandžio 20–26 d. Užimtumo tarnyboje įregistravo 2,4 tūkst. laisvų darbo vietų – beveik du kartus daugiau nei penktąją karantino savaitę. Darbo pasiūlymų daugiau pateikta visose apskrityse –  labiausiai jų daugėjo Marijampolės, Tauragės, Klaipėdos ir Telšių. Iš viso karantino laikotarpiu darbdaviai pasiūlė 10,5 tūkst. laisvų darbo vietų.

Šeštąją savaitę daugiau pasiūlymų pateikta nekilnojamo turto operacijų srityje, taip pat jų skaičius augo žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sektoriuje, mažėjo transporto ir saugojimo, viešojo valdymo sektoriuose. Kaip ir anksčiau, daugiausiai laisvų darbo vietų įregistravo įmonės iš apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos bei statybos sektorių.

Įsidarbinimo galimybės didesnės darbininkiškų profesijų atstovams – 83,3 proc. visų darbo pasiūlymų. Labiausiai jų daugėjo technikams ir jaunesniesiems specialistams bei kvalifikuotiems žemės, miškų ir žuvininkystės ūkio darbuotojams. Tarp specialistų paklausūs administratoriai ir pardavimų vadybininkai.

Besiregistruojančiųjų skaičius smuktelėjo – yra toks pat kaip ir pirmąją karantino savaitę

Užimtumo tarnybos duomenimis, balandžio 27 d. šalyje buvo registruota daugiau nei 194,1 tūkst. darbo neturinčių asmenų, ir jie sudarė 11,3 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nuo karantino pradžios darbo neturinčių asmenų padaugėjo 33,7 tūkst. (20,9 proc.).

Šeštąją karantino savaitę vidutiniškai per vieną darbo dieną kreipėsi po 1,2 tūkst. darbo neturinčių asmenų – tiek pat kaip ir pirmąją savaitę. Antrą savaitę – iki 1,4 tūkst., trečią – 1,8 tūkst., ketvirtą – 1,9 tūkst., penktą – 1,5 tūkst. Iki karantino vidutiniškai per vieną darbo dieną buvo įregistruojama po 1,1 tūkst. asmenų

Darbo ieško daugiau nekvalifikuotų darbininkų

Karantino laikotarpiu 22,7 proc. įregistruotų darbo neturinčių asmenų dirbo prekybos sektoriuje, 19,9 proc. – apdirbamosios gamybos.

Šeštą karantino savaitę mažiau registravosi darbo neturinčių asmenų iš visų sektorių, ypač iš didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto sektorių  (-1,8 proc. punkto). Daugiau buvo besiregistruojančių iš apdirbamosios gamybos sektoriaus (+ 1,1 proc. punkto), žemės ūkio (+1,6 proc. punkto ) ir statybos (+1 proc. punktu).

Tarp darbo neturinčiųjų 4,4 proc. punkto augo nekvalifikuotų darbininkų skaičius, 3,2 proc. punkto mažėjo paslaugų sektoriaus darbuotojų ir pardavėjų.

Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu valstybė teikia finansinę paramą savarankiškai dirbantiems asmenims bei darbdaviams, paskelbusiems prastovą darbuotojams. Iki balandžio 24 d. dėl subsidijų kreipėsi 60 921 savarankiškai dirbantis asmuo ir 12200 darbdavių (Duomenys tikslinami ir atnaujinami kiekvieną darbo dieną).

Išsamiau: „Savaitinė darbo rinkos apžvalga 2020 m. balandžio 27 d.“