You are currently viewing Darbdavių dėmesiui. Neapsigaukite gavę sukčių laišką

Darbdavių dėmesiui. Neapsigaukite gavę sukčių laišką

Atnaujinta 2020-10-15

Lietuvoje plinta apgaulingi elektroniniai laiškai, kuriuos piktavaliai siunčia prisidengdami Užimtumo tarnybos vardu. Vidinio tyrimo metu paaiškėjo, kad šių laiškų gavėjai yra darbdaviai, kurių kontaktinė informacija yra prieinama viešai, įskaitant ir Užimtumo tarnybos elektroninį puslapį internete.

Įtartinuose laiškuose nurodomas fiktyvus siuntėjo vardas pavardė, el. pašto adresas (pavyzdžiui, lucia@bestboxembalagens.com.br), pridedamas Word dokumentas. Teksto, kuris paaiškintų laiško siuntimą, nėra. Tokių laiškų siuntėjų tikslas – atidarius failą į kompiuterį įrašyti kenkėjišką programą, tai yra pakenkti kompiuterio naudotojui. Vadinamasis fišingas – tai sukčiavimo forma, skirta išvilioti konfidencialius duomenis, naudojant internetinius adresus, panašius į iš tikro egzistuojančios institucijos adresą. Šitaip iš neatidžių banko ar kitos institucijos klientų išgaunami, pavyzdžiui, prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodai ar kredito kortelių numeriai.

Nustatyta, kad vienu atveju laiškus siunčia su Užimtumo tarnyba nieko bendro neturintis domenas, kitu atveju – iš buvusios Lietuvos darbo biržos (@ldb.lt) domeno. Dėl siuntimo iš senojo domeno situacija nagrinėjama.

Ką turėtų daryti darbdaviai ir kiti klientai, gavę tokius laiškus? Kai gaunama korespondencija su domenu @ldb.lt, reikėtų susisiekti su savo kontaktiniu asmeniu iš Užimtumo tarnybos ir įsitikinti, ar nebuvo jam siunčiama laiškų. Nepasitvirtinus laiško autentiškumui, laišką reikėtų ištrinti neatidarinėjant prikabintų dokumentų ir nespaudžiant nuorodų.

Jeigu laiškas gaunamas ne iš @ldb.lt ar @uzt.lt – jį reikia ištrinti neatidarinėjant prikabintų dokumentų ir nespaudžiant nuorodų.

Atkreipiame dėmesį, kad Užimtumo tarnybos pašto adresas vardas.pavardė@uzt.lt arba info@uzt.lt

Užimtumo tarnybos specialistai, siųsdami savo vardu laiškus klientams paštu, visada paaiškina, koks laiško tikslas, kodėl jis siunčiamas, taip pat pasirašoma.