You are currently viewing Bendras lietuvių nuotoliniams mokslams skirtas laikas – 9982 dienos

Bendras lietuvių nuotoliniams mokslams skirtas laikas – 9982 dienos

Atnaujinta 2020-12-11

Pakvietimus iš Užimtumo tarnybos šiemet gavę šalies gyventojai platformoje Coursera.org dar turi 21 dieną užbaigti pradėtus nemokamus mokslus ir gauti sertifikatus. Gruodžio 31-oji bus paskutinė diena, kuomet galima tai padaryti.

Metams baigiantis Tarnyba sulaukia vis daugiau laiškų ir paklausimų. Ką daryti su savo paskyra ateinančiais metais? Ar už nebaigtus kursus reikės susimokėti? Galbūt yra kursų, kurie ir toliau bus nemokami? Šie ir kiti klausimai domina klientus. Šiandien skelbiame informaciją, aktualią kiekvienam, turinčiam Coursera.org paskyrą.

„Registracijų gausa mūsų šalyje nustebino net pačius platformos administratorius. Tačiau dabar labai svarbu nepamiršti pradėtų darbų ir pasirinktus nemokamus kursus baigti iki gruodžio 31 dienos. Vėliau paslaugos bus mokamos“, – sakė EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vedėja Agnė Peciukevičienė.

Tiesa, yra kelios išimtys. Tai – 12 kursų, prieinamų be papildomo mokesčio (šiuo metu besimokantieji rinkosi iš 4000). Nemokamus kursus galima rasti paspaudus šią nuorodą, ties skiltimi Get Started with a Free Course. Prieš pradėdami juos, nepamirškite susipažinti su numatytomis sąlygomis. Viena iš jų – baigus kursus nesuteikiamas sertifikatas.

Prasidėjus 2021 metams Coursera.org paskyra nebus panaikinama automatiškai. Joje ir toliau išliks prieinami jau turimi sertifikatai. Jei pradėjote kursus laikotarpiu, kai jie buvo nemokami, tačiau kursų nebaigėte iki sausio 1-osios ir norėsite tai padaryti ateinančias metais – už kursus reikės susimokėti visą kainą. Papildomos nuolaidos tokiu atveju nėra taikomos.

Vartotojo paskyroje taip pat išsaugomas visų pradėtų kursų progresas. Tad jei ateinančiais metais platformoje Coursera.org norima mokytis savo lėšomis, kartoti išeitos medžiagos nėra būtina. Vis dėlto primygtinai rekomenduojame suplanuoti savo laiką ir pradėtus mokslus baigti iki prasidedant sausiui.

Mokslų nepradėję ir paskyros nebenorintys turėti asmenys ją gali ištrinti. Seka – visai nesudėtinga: Profile Settings —> Accounts —> Delete Account.

Apžvelgiant visame pasaulyje populiariausius kursus matyti, kad aiškiai pirmauja keletas. Tai – „Kompiuterio mokymas“, „Geros savijautos mokslas“, „Kaip išmokti: priemonės įsisavinti sudėtingus dalykus“, „Python“ visiems“ ir „Programavimas visiems (darbo pradžia su „Python“)“.

Labai panašiai atrodo ir Lietuvos TOP 5: „Programavimas visiems (darbo pradžia su „Python“)“, „Excel“ pagrindai verslui“, „Kaip išmokti: priemonės įsisavinti sudėtingus dalykus“, „Dalykiniai el. laiškai anglų kalba“ ir „Geros savijautos mokslas“. 

Bent vieną kursą platformoje Coursera.org 2020 metais pradėjo daugiau nei 23 tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Iš jų 567 gavo po 3 sertifikatus, 859 – net po 4. Mokydamiesi lietuviai praleido iš viso 239 580 valandų. Tai – 9982 dienos arba 27 metai ir trys mėnesiai. Jie šįmet užbaigė beveik 13 tūkst. kursų, per pastarąsias keturias savaites – net 2551.