You are currently viewing Aptarta nedarbo situacija Joniškio rajone

Aptarta nedarbo situacija Joniškio rajone

Atnaujinta 2021-09-14

Praėjusį penktadienį (rugsėjo 10 d.) Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė susitiko su Joniškio rajono meru Vitalijumi Gailiumi bei tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriumi Raimondu Šukiu, savivaldybės informaciją skelbia etaplius.lt. Susitikimo tikslas – aptarti ir įvertinti nedarbo situaciją šiame rajone.

„Tiek darbdaviai, tiek darbo ieškantys asmenys, tiek Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus darbuotojai yra tie patys joniškiečiai, ir tik visi dirbdami kartu galime pasiekti, kad mūsų rajonas taptų vieta, kurioje gera gyventi, kurioje kiekvienas turi savo vietą, siekia savo tikslų, realizuoja save labiausiai jam tinkančioje srityje“, – susitikimo metu kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius.

Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė pasidžiaugė ir nuoširdžiai padėkojo merui už tai, kad Joniškio rajono savivaldybėje nesijaučia konkurencingumo ir kartu siekiama bendro tikslo – sumažinti nedarbo lygį rajone.

„Tik glaudus bendradarbiavimas tarp institucijų leidžia pasiekti gerų rezultatų. Joniškį mes visuomet minime, kaip gerąjį pavyzdį, kuomet bedarbystės problemos yra svarbios valdžios lygmeniu. Ačiū, mere, už atvirumą ir tiesumą, įvardinant problemas ir priežastis, apie kurias kalbėti vengiama, arba jos sąmoningai nutylimos. Džiugu, kad randate laiko lankytis kiekviename susitikime su darbo ieškančiais asmenimis“, – kalbėjo I. Balnanosienė.

Joniškio rajone gana didelis ilgalaikių bedarbių skaičius. Rugsėjo 1 d. Užimtumo tarnybos duomenimis, Joniškio rajono savivaldybėje registruotas nedarbo rodiklis siekia 13 proc. Tačiau didžiausią procentą tokių žmonių sudaro asmenys, kuriems toks gyvenimo būdas yra patogus. Kam dirbti, jei nedirbant skiriamos pašalpos, taikomos lengvatos, ir išgyventi, bent minimaliomis sąlygomis, tikrai galima ir taip.

„Labai liūdina, kad toks pavyzdys yra perduodamas ir vaikams, iš kartos į kartą – mano tėvai gyvena nedirbdami, tai kam dirbti man?.. Jau nuo mažumės vaikai praranda poreikį save realizuoti profesinėje, darbinėje srityje. Todėl kartais reikia priimti kategoriškus sprendimus ir spręsti problemas iš esmės, kompleksiškai, kad toks gyvenimo būdas netaptų „patogus“ darbo neturintiems asmenims“, – kalbėjo meras.

Taip pat susitikimo dalyviai išskyrė pagrindinę ilgalaikio nedarbo problemą, kuri dar praėjusiais metais buvo identifikuota po pirmųjų susitikimų seniūnijose su ilgalaikiais bedarbiais – apmokėjimas už darbą pagal paslaugų kvitus.

R. Šukys pasidžiaugė, kad vykdomas užimtumo skatinimo projektas duoda gerų rezultatų, ir nedarbo lygis Joniškio rajone nuo metų pradžios yra sumažėjęs 6,3 proc. „Džiugina, kaskart gerėjanti tendencija nedarbo lygio mažėjime“, – sakė Šiaulių KAD direktorius.

Susitikimo pabaigoje nutarta ir toliau plėtoti savivaldybėje pradėtą taikytą modelį – nuolatinius apsilankymus seniūnijose, sukviečiant tiek darbo ieškančius gyventojus, tiek darbdavius, tiek specialistus, kurie gali suteikti informacijos apie įsidarbinimo, kvalifikacijos kėlimo ir kitas užimtumo galimybes Joniškio rajone.

Pagal etaplius.lt informaciją