*alt_site_homepage_image*

Šiauliuose diskutuota apie naujos kartos profesijų poreikį

2022-12-14
Šiauliuose diskutuota apie naujos kartos profesijų poreikį

Galimybė suderinti darbo pasiūlą ir paklausą, užtikrinti sklandų investavimą į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą bei inovacijas paskatino pakviesti regiono partnerius į susitikimą.

Kokios profesijos kuria aukštą pridėtinę vertę? Kokių profesijų atstovų trūksta Šiaulių regionui ir kas galėtų šiuo poreikius atliepti? Kaip Užimtumo tarnyba, mokymo teikėjai  ir verslo atstovai gali prisidėti prie profesijų, kuriančių aukštą pridėtinę vertę, plėtros bei užtikrinti kokybišką ir konkurencingą jo prieinamumą regione? Šie klausimai domino diskusijos dalyvius Šiaulių klientų aptarnavimo departamente.

„Norėjome išgirsti verslo atstovų nuomonę dėl profesijų, kuriančių aukštą pridėtinę vertę, poreikio. O mokymo teikėjams sudaryti galimybę atliepti šiuos poreikius kuriant ir registruojant mokymo programas“, – sakė Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai ne tik pristatė atliktą tyrimą, kokių darbuotojų šiuo metu trūksta Šiaulių, Telšių bei Mažeikių rajonuose, bet ir pasidalijo įžvalgomis dėl ateities perspektyvų.

„Atliktas tyrimas parodė, kad regione veikiančių aukštojo ir profesinio mokymo įstaigų programų pasiūla ne visada sutampa su verslo poreikiais. Būtina skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, o principas „pasidaryt pats“ turi likti praeityje“,– sakė Šiaulių  prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška.

Šiaulių pramonininkų asociacijai priklausančių įmonių atstovai akcentavo, kad kvalifikuotų specialistų darbo rinkai reikia jau dabar: įvairių sričių inžinierių, statybos, elektros, mechanikos ir technikos, gamybos meistrų, kvalifikuotų sandėlio darbuotojų. Ne vienerius metus regione stebimas šių profesijų atstovų trūkumas.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos ir Šiaulių valstybinė kolegijos atstovai pristatė jau dabar siūlomas aukštą pridėtinę vertę kuriančias programas, kurios Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje bus patvirtintos artimiausiu metu.

Profesinio mokymo tiekėjai iš Šiaulių technologijų mokymo centro, VšĮ Energetikų mokymo centro, Šiaulių skyriaus, Mažeikių politechnikos mokyklos, VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Telšių praktikos, UAB „Takoskyra“, UAB „Yvas“ supažindino su jau patvirtintomis kvalifikacijomis ir kompetencijomis bei galėjo apsvarstyti galimybę jau artimiausiu metu teikti naujas aukštą pridėtinę vertę kuriančias programas.

Anot R.Šukio, geriausi rezultatai pasiekiami, kai visi partneriai gali atvirai išsakyti savo nuomonę: „Nuo liepos 1 d. galimybę įgyti paklausią ateities profesiją gali tiek darbo ieškantys, tiek dirbantys žmonės. Todėl labai svarbu kalbėtis su partneriais ir užtikrinti darbo rinkos balansą: ruošti specialistus, kuriančius pridėtinę vertę ne tik verslui, bet ir visam šalies ūkiui“. 

Aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimo priemonė skirta padėti bedarbiams ir užimtiems asmenims įgyti kvalifikacijas ir kompetencijas, įtrauktas į Užimtumo tarnybos direktoriaus tvirtinamą Aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų sąrašą pagal profesinio mokymo ar (ir) neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas.

Registracija