PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Karjeros konsultacijos regionuose gyvenantiems jaunuoliams

Karjeros konsultacijos regionuose gyvenantiems jaunuoliams

Užimtumo tarnybos Širvintų klientų aptarnavimo skyriaus konsultantai virtualioje erdvėje susitiko su Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniais. Per užsiėmimą jaunuoliams pristatyta karjeros samprata, savęs pažinimo svarba renkantis profesiją, taip pat – karjeros planavimo žingsniai.

Profesinės karjeros sėkmė labiausiai priklauso nuo mūsų pačių, mūsų noro ir gebėjimo tinkamai ją valdyti, o atsakingas profesijos planavimas – tai pirmas žingsnis, siekiant susikurti norimą profesinę ateitį. Būtent šiame etape pagalbos ranką gali ištiesti Užimtumo tarnyba ir joje veikiantys Jaunimo darbo centrai.

Tą patvirtino ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos karjeros konsultantė Jūratė Mačiulienė. „Karjeros planavimas yra labai svarbus jauno žmogaus gyvenime. Ypatingai kaimo vietovėse gyvenantiems jaunuoliams nepakanka informacijos apie profesijos pasirinkimą bei karjeros galimybes, todėl Užimtumo tarnybos organizuojami renginiai yra bene geriausias būdas supažindinti jaunąją kartą su profesijos pasirinkimu bei profesinės karjeros planavimu“, – teigė ji. 

Renginio metu gimnazistai buvo itin aktyvūs: diskutavo apie karjeros pasirinkimo kelią, domėjosi Jaunimo darbo centrų teikiamomis paslaugomis, įsidarbinimo galimybėmis vasarą, teiravosi apie darbo rinkoje paklausias profesijas bei kur galima jas įgyti.

Atsakant į jaunuoliams rūpimus klausimus pasitelktas Užimtumo tarnybos duomenų analitikų parengtas Įsidarbinimo galimybių barometras 2021 m.. Su gimnazistų pedagogais taip pat pasidalinta profesijos pasirinkimo testais.

Širvintų klientų aptarnavimo skyrius glaudžiai bendradarbiauja ne tik su Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, tačiau ir su kitomis Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklomis. Skyriaus ateities planuose – dar daugiau nuotolinio pobūdžio užsiėmimų mokiniams, besirenkantiems profesijos kelią.

Close Menu