*alt_site_homepage_image*

Užsieniečius labiausiai domina lietuvių kalbos kursai

2024-01-11
Užsieniečius labiausiai domina lietuvių kalbos kursai

Tam, kad užsienietis galėtų sėkmingai pradėti savo gyvenimą Lietuvoje, jam reikia apsilankyti bent aštuoniose skirtingose institucijose. Iššūkis – tikrai ne kiekvienam. O ir kalbos barjeras trukdo gauti išsamius atsakymus į klausimus.

„Nuo migracijos iki integracijos“ – su tokia misija 2023 m. birželio 1 d. veiklą pradėjo „International House Klaipėda“, iki šiol suteikusi daugiau nei 1000 konsultacijų užsieniečiams.

Jaukiose erdvėse, pritaikytose ir atvykusiems su mažais vaikais, Lietuvoje gyvenantys užsienio piliečiai gali konsultuotis su įvairių institucijų darbuotojais. Tarp jų ir Užimtumo tarnybos atstovės – Elena Fartuškevičienė ir Galina Buivolenko.

Užsieniečius domina įsidarbinimo galimybės, verslo kūrimas, savarankiška veikla mūsų šalyje. Visgi daugiausiai dėmesio sulaukia lietuvių kalbos kursai.

„Kasdien išgirstame mažiausiai 10 klausimų apie juos“, – sakė E.Fartuškevičienė.

Sudarius sąlygas nemokamai mokytis lietuvių kalbos, užsieniečių srautas gerokai padidėjo: kreipiasi ir bedarbiai, ir dirbantys žmonės iš įvairiausių šalių – nuo Amerikos, Belgijos, Čekijos ar Pakistano, Indijos, Afganistano, Ganos, Ukrainos ir t.t.

 „Skatiname pasinaudoti šia galimybe, nes pagrindinis tikslas – sklandesnė integracija į darbo rinką. Taip siekiame išlaikyti ir talentus Klaipėdos krašte. Įgiję įvairiausių kompetencijų, patirties, motyvacijos jie gali būti puiki išeitis kvalifikuotų darbuotojų ieškančiai įmonei. Kol kas trūksta tik palankesnio darbdavių požiūrio integruojant užsieniečius į lietuviškai kalbančių kolegų aplinką“, – atkreipė dėmesį G.Buivolenko.

Užimtumo tarnyba primena, kad užsieniečiai yra kviečiami mokytis lietuvių kalbos. Tai padės kasdieniniame, visuomeniniame gyvenime ir darbe. Kalbos kursai finansuojami tiek darbo ieškantiems, tiek jau dirbantiems žmonėms.

Lietuvių kalbos mokymo programos organizuojamos Europos Sąjungos, Europos laisvosios prekybos organizacijos piliečiams ir jų šeimos nariams, gyvenantiems Lietuvoje. Taip pat ir trečiųjų šalių piliečiams, turintiems leidimą gyventi Lietuvoje.

Bedarbiams priemonės metu mokama stipendija.

Registracija