PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN RU   
Jaunimui pristatyta kovos su prekyba žmonėmis tema

Jaunimui pristatyta kovos su prekyba žmonėmis tema

Apie kovą su prekyba žmonėmis bei išnaudojimu kalbėtis nepaprastai jautru, tačiau būtina. Todėl virtualaus renginio metu apie šį visuomenės skaudulį bei pastangas jį įveikti nuspręsta informuoti jaunuolius. Šįkart – gyvenančius Tauragėje bei Šilalėje.

Užsiėmimas vyko balandžio 8 dieną. Jį organizavo Šilalės jaunimo darbo centras kartu su VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI). Renginio metu jaunimas buvo supažindintas su galimais pavojais ir įvairiomis prekybos žmonėmis formomis: išnaudojimu darbui, prostitucija, vagystėms, narkotikų platinimu, fiktyvioms santuokoms.

KOPŽI Tauragės skyriaus socialinio darbo vadovė Žaneta Morkūnaitė paaiškino, kad dažniausiai į pinkles patenka socialinės rizikos grupėms priskiriami, atokiai regionuose gyvenantys asmenys, kurie patiki staiga atsiradusiais „draugais“ ir, nepatikrinę informacijos, tampa prekybos žmonėmis aukomis. Tokiu atveju labai svarbu žinoti, kokios organizacijos gali padėti išspręsti kilusias problemas. Viena jų – KOPŽI centras.

Kreiptis pagalbos gali ne tik nukentėję asmenys, tačiau ir bet kuris pilietiškas visuomenės narys. Svarbiausia – nelikti abejingiems kitų nelaimei.

„Net ir nepasitvirtinus įtarimams dėl prekybos žmonėmis ar išnaudojimu, geriau išsiaiškinti situaciją laiku, negu paskui sulaukti skaudžių pasekmių. Ne tik nukentėję asmenys, bet ir visuomenė turi reaguoti ir kreiptis pagalbos į institucijas“, – renginio metu pabrėžė Ž. Morkūnaitė.

Tokio pobūdžio užsiėmimas kartu su KOPŽI centru Tauragės jaunimo užimtumo skyriuje organizuojamas jau ne pirmą kartą. Ši šviečiamoji prevencinė veikla bus tęsiama ir ateityje. 

Primename, kad Kovos su prekyba žmonėmis bei išnaudojimu centras – tai organizacija, kuri teikia pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ir / ar įvairių prekybos žmonėmis formų.

Plačiau apie kovą su prekyba žmonėmis skaitykite čia.

Close Menu