*alt_site_homepage_image*

Lietuvos regionų ypatybės

Lietuva – maža, tačiau joje telpa tiek daug. Geografiškai šalį galime suskirstyti į 4 pagrindinius regionus
ir kiekvienam iš jų būdingos savitos ypatybės.

Vilniaus regionas

Vilnius yra sparčiausiai dinamiškai besivystantis miestas Centrinės ir Rytų Europos regione. Dėl verslo klimato gerėjimo, vystomos infrastruktūros ir sparčiai gerėjančios gyvenimo kokybės 2023 m. Vilnius pripažintas draugiškiausiu verslui augančios Europos miestu. Regione plėtojamų verslų siekis – būti svarbiu skaitmeninės ekonomikos centru. Čia įkurtas vienas didžiausių aukštųjų technologijų parkų Europoje. Aukštos kvalifikacijos darbuotojų nuolat ieško besiplečiantys verslo paslaugų centrai, ryšių, informacinių ir finansų technologijų kompanijos, gyvybės mokslų, lazerių, elektronikos ir optikos įmonės.

Kauno regionas

Dėl itin patogios geografinės padėties ir infrastruktūros Kauno regione klesti logistikos, maisto pramonės ir statybos sektoriai. Didžiausioje Lietuvos laisvojoje ekonominėje zonoje – Kauno LEZ – vystomos itin perspektyvios pramonės ir technologijų sritys. Šiuo metu be tradicinių verslo sektorių taip pat itin perspektyvūs informacinių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerinės pramonės, tarp kurių – automobilių ir elektronikos sektoriai. Plėtojami verslo paslaugų centrai, šiuo metu jų Kaune – daugiau nei 40. Mokslo įstaigos glaudžiai bendradarbiauja su verslu ir taip ruošiami reikiamų kvalifikacijų darbuotojai, atliekami bendri moksliniai tyrimai. Statistika rodo, kad per pastaruosius 5 metus Kaune atlyginimai (neto) išaugo 72 proc.

Klaipėdos regionas

Klaipėda – globalus vandens logistikos centras. Per pastaruosius 12 metų užsienio investicijos regione išaugo daugiau 8 proc. Čia veikia jūrinės ekonomikos lyderiai, siūlantys galimybes dirbti transporto, uosto veiklos, laivų statybos ir remonto, naftos ir dujų gamybos, biotechnologijų bei kitose srityse. Klaipėdos LEZ įsikūrusios didžiosios vietinės bei tarptautinės kompanijos, o tarp jų – didžiausias PET plastiko gamintojas Europos Sąjungoje. Šiame regione taip pat plėtojamos jūrinės ekonomikos, metalo konstrukcijų, maisto, gėrimų ir tabako gamybos įmonės, itin sparčiai plečiasi atsinaujinančios energijos sektorius.

Vidurio Lietuvos (Šiaulių ir Panevėžio) regionas

Vidurio Lietuvos regione vystomi mechanikos ir elektros inžinerijos, mašinų pramonės, baldų ir tekstilės gamybos sektoriai, Šiaulių ir Panevėžio LEZ plėtojama infrastruktūra stambiojo verslo kūrimui. Abu regionai  garsėja stipria pramone, todėl juose ypač paklausūs konstruktoriai, technologai, gamybos, mechanikos ir kitų sričių inžinieriai. Šiaulių krašte veikia daug baldų gamintojų, kurie aptarnauja visame pasaulyje žinomą prekės ženklą IKEA, medienos ir inžinerinės pramonės įmonės. Panevėžys gali pasigirti tiek naujomis, tiek dešimtmečius skaičiuojančiomis maisto, inžinerijos, metalo apdirbimo, statybinių medžiagų ir tekstilės gamybos  įmonėmis. Taip pat veikia išskirtinis Panevėžio švietimo centro padalinys ir didžiausias robotikos centras Lietuvoje, skirtas visiems miesto 6–12 metų vaikams, jaunuoliams bei suaugusiems.

Kad ir kurį regioną pasirinktumėte, išsamiai susipažinkite su jo ypatybėmis ir įvertinkite savo perspektyvas bei galimybes. Užimtumo tarnybos specialistai, norėdami padėti grįžimui pasiruošti iš anksto, yra pasirengę atsakyti į grįžtantiesiems aktualius klausimus visoje Lietuvoje: Klientų aptarnavimo skyrių kontaktai | Užimtumo tarnyba (uzt.lt) 

Registracija