PRISIJUNGTI   REGISTRACIJA      EN   

Užimtumo tarnyba jau daugiau nei 20 metų rengia trumpalaikes – vienerių metų darbo rinkos prognozes, kurių tikslas – laiku numatyti priemones nedarbo pasekmių švelninimui, darbo pasiūlos ir paklausos srautus bei poreikį paslaugų efektyvumo didinimui. Darbo rinkos prognozė 2019 metams –  parengta remiantis ekonominių, demografinių bei darbo jėgos pasiūlos ir paklausos rodiklių analizės rezultatais.  Didžiausias dėmesys buvo skiriamas darbdavių atsakymams į klausimus orientuotus į  verslo veiklos tendencijas ir perspektyvas, darbo vietų steigimą ir likvidavimą įmonėse, darbuotojams keliamus reikalavimus, kvalifikaciją ir kompetencijas.  Taip pat buvo remtasi viešojoje erdvėje prieinama informacija apie numatomus pokyčius darbo rinkoje.

Darbdavių nuomone, 2019 metai bus ekonomiškai stabilūs, tačiau pareikalaujantys vis daugiau investicijų, ne tik susijusių su geopolitika, bet ir su technologijomis. Didžiųjų miestų darbdaviai vis labiau ruošiasi dirbtinio intelekto, robotizacijos ir skaitmenizacijos atėjimui, jie nekeičiant darbuotojų skaičiaus įmonėse, didins darbo užmokestį bei investicijas į įmonės technologijas ir įrengimus. Darbdaviai pabrėžia darbuotojų kompetencijų svarbą ir profesinį tobulėjimą, trunkantį visą gyvenimą tai pat bene pats svarbiausias veiksnys išliks spartus technologijų žengimas į darbo rinką. Svarbu paminėti, kad besikeičiančioje ir lanksčioje darbinėje aplinkoje kompetencijos yra riboto galiojimo ir nuolat turi būti sutvirtintos papildomomis žiniomis ir įgūdžiais. Darbuotojui šalia jau turimų specifinių profesinių žinių labai svarbu ir efektyvaus darbo gebėjimai bei darbo komandoje įgūdžiai.

 

Išanalizavus visų profesijų grupių padėtį šalyje, pastebima, kad paklausiausi 2019 metais bus inžinerijos: mechanikos, elektronikos, elektros, statybos inžinieriai bei IT sektoriaus: taikomųjų programų kūrėjai, programuotojai, sistemų analitikai. Tenka pripažinti, kad darbo jėgos paklausa yra labai netolygi tiek kvalifikacijos, tiek teritoriniu požiūriu. Palankiausioje padėtyje atsidūrė kvalifikuoti paklausių profesijų atstovai didmiesčiuose, kurie turi pakankamai derybinių svertų priversti darbdavius didinti atlyginimus kur kas didesne sparta nei auga prekių kainos. Jau kurį laiką dėl darbuotojų trūkumo Lietuvoje darbo užmokestis auga gerokai sparčiau nei darbo našumas. Tokia padėtis nėra tvari, nes verslas privalo išlaikyti konkurencingumą.

Alytuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Tauragėje, Utenoje dideles įsidarbinimo galimybes turės gydytojai specialistai. Gydytojai dažnai migruoja iš atokesnių šalies vietovių į didžiuosius miestus, dėl geriau apmokamų laisvų darbo vietų, todėl regionai susiduria su medicinos darbuotojų trūkumu.

Didžiuosiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje lengvai ras darbą aukštą profesinę kvalifikaciją turintys inžinieriai bei informacinių technologijų specialistai. Šalyje kuriamos naujos įmonės pasitelkiant užsienio kapitalo investuotojus, kurie į rinką ateina su naujausiomis technologijomis bei įranga, todėl aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbuotojų poreikis augs. Paklausiausi darbuotojai 2019 metais:

 

Alytuje Kaune 
Gydytojai specialistaiAutomatikos inžinieriai
Elektros inžinerijos technikaiMechanikos inžinieriai
Metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriaiSunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
Klaipėdoje Marijampolėje 
Mechanikos inžinerijos technikaiGydytojai specialistai
Statybos inžinieriaiElektronikos inžinieriai
Metalinių konstrukcijų ruošėjai ir montuotojaiMetalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai
PanevėžyjeŠiauliuose
Automatikos inžinieriaiGydytojai specialistai
Statybos inžinieriaiMechanikos inžinerijos technikai
Elektromechanikai ir elektromonteriaiSunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
TauragėjeTelšiuose
Mechanikos inžinieriaiInformacinių technologijų ir ryšių paslaugų pardavimo specialistai
Gydytojai specialistaiTransporto tarnautojai
Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojaiSunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
UtenojeVilniuje
Gydytojai specialistaiAviacijos inžinieriai
Automatikos inžinieriaiLazerinės technologijos specialistai
Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojaiTaikomųjų programų kūrėjai

Užimtumo tarnybos 2019 metų darbo rinkos prognozė ir įsidarbinimo galimybių barometrai aktyviai pristatomi šalies moksleiviams, socialiniams partneriams, darbdaviams, nevyriausybinėms organizacijoms supažindinant juos su darbo rinkos tendencijomis ir kvalifikuotos darbo jėgos poreikiu.

Daugiau informacijos apie paklausiausias bei mažiau paklausias profesijas galima rasti Įsidarbinimo galimybių barometras 2019“ bei „Profesijų žemėlapyje, taip pat leidinyje „Lietuvos užimtumo 2018 m. tendencijos ir ateities prognozės“.

 

© Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Biudžetinė įstaiga. Geležinio Vilko g. 3A, LT-03131, Vilnius Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190766619

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (+370) 5 250 0883
Faks.: (8 5) 236 0788, (8 5) 274 5883
El. paštas: info@uzt.lt, eures@uzt.lt
Cituojant būtina nurodyti šaltinį.

Close Menu