You are currently viewing Alytaus „Karjere“ lankėsi žurnalistė Ugnė Galadauskaitė (05.07)

Alytaus „Karjere“ lankėsi žurnalistė Ugnė Galadauskaitė (05.07)

  • Post author:
  • Post category:JDC naujienos

„Karjere“ vyko susitikimas su viena žinomiausių televizijos žurnalisčių – Ugne Galadauskaite. Ji atpažįstama iš tokių laidų kaip „Labas rytas, Lietuva“, „Euromaxx“ ir kt. Prieš jai pradedant žurnalistės karjerą buvo sakančių, kad jai nepavyks ir jau kur kur, bet televizijoje ji tikrai nedirbs, tačiau jau beveik 10 metų ji sėkmingai veda laidas Lietuvos televizijoje.

Susitikimo metu ji papasakojo, kodėl pasirinko žurnalistikos studijas ir kaip sekėsi siekti savo svajonės būti žurnaliste. Ji kalbėjo apie darbą televizijoje ir su kokiais netikėtais iššūkiais teko susidurti jau pirmą darbo dieną LRT „Labas rytas, Lietuva“ žinių laidoje, kaip sekėsi vesti pirmąją tiesioginę transliaciją ir kt.

„Lietuvių kalbos mokytoja man sakė, kad aš neišlaikysiu šio egzamino, o gavau 99 proc., tad jeigu mokytoja jums pasakys, kad neišlaikysit kokios nors egzamino, jūs labiau pasitikėkite savimi, nes tokie žodžiai dar nieko nereiškia“, – teigia U. Galadauskaitė.

Po mokyklos baigimo ji pasirinko žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Šios studijos išpildė jos svajonę – ji pateko į praktiką LRT televizijoje. Po praktikos Ugnę pakvietė pasilikti dirbti lrt.lt portale, vėliau ji pradėjo dirbti ir televizijoje. Pirmąją savo darbo dieną „Labas rytas, Lietuva“ laidoje  ji buvo išmokusi, ką reikia daryti, kaip elgtis ir pan., tačiau tikrai nesitikėjo, kad tądien atėjus į darbą nutiks kažkas neplanuoto, t. y. ekstra atvejis,  ji manė, kad pirmąją dieną to nutikti tiesiog negali, ir ką daryti nutikus, ji galvojo išmoksianti vėliau. Tačiau ryte atėjusi į darbą sužinojo, kad mirė vienas garsus pasaulio žmogus, todėl per labai trumpą laiką ji turėjo susirasti visą informaciją, ją sumontuoti ir paleisti į eterį. Kaip ji pati sakė, po to jau niekas nebuvo baisu.

„Visi galvoja kad žurnalistai daug uždirba, tačiau pradedama realiai iš idėjos ar noro. Iš pradžių mano pirmas atlygis už mėnesio darbą viename iš interneto portalų buvo bilietai į kiną“, – teigia Ugnė.

Dar tik pradėjus dirbti teko skambinti į Baltarusiją ir sužinoti naujienas apie vieną svarbų įvykį. Viskas būtų gerai, tačiau Ugnė nemokėjo rusų kalbos, o pasakyti, kad nemoka, neišdrįso. Pabandė skambinti ir susišnekėti visomis įmanomomis kalbomis, kurias mokėjo (angliškai, vokiškai, prancūziškai ir kt.). Jai galiausiai pavyko gauti lietuviškai šnekančio žmogaus kontaktus, jis ir padėjo sužinoti  reikiamą informaciją. Kaip Ugnė sako, „visiems visokių situacijų pasitaiko ir klaidų įsivelia, tačiau visada galima išsisukti“.

Ugnė palinkėjo visiems nebijoti siekti savo tikslų ir būti drąsiems, nes tik mes patys galime užsiimti mėgstama veikla ir dirbti mėgstamą darbą.

Renginio akimirkos